П`ятниця, 03.05.2024, 08:09

Поради батькам щодо виховання дітей
[ Викачати з сервера (16.2 Kb) ] 27.11.2016, 23:42

Ніколи не намагайтеся займатися вихованням дитини якщо у вас поганий настрій. Пам'ятайте, тільки ваше позитивний настрій допоможе налагодити тісний контакт з вашою дитиною.

Виховання має бути поетапним. Планку піднімайте своєчасно, але поступово.

Пам'ятайте про те, що діти є нашим відображенням. Вони беруть приклад з нас і надходять найчастіше так, як ми чинимо в нашому житті.

Для успішного спілкування з дитиною використовуйте тільки форму емоційної, яскравою і довірчої бесіди. Мова може бути строгою, але не в якому разі різкої або грубою. Тільки спокійний і довірливий тон може донести до дитини думки і вимоги батьків.

Станьте для дитини близьким другом, який в потрібній ситуації дасть слушну пораду, не засудить його вчинок.

Навчіть його любити себе і оточуючих його людей. Це зробить його впевненим у собі людиною і допоможе налагодити спілкування з оточуючими.

Навчіться бути строгими, але в теж час добрими. Якщо ви завжди показуєте любов по відношенню до дитини і лаєте його тільки тоді, коли це дійсно потрібно, це, безумовно, дасть свої результати у вашому вихованні.

Навчіть його вмінню відстоювати свої принципи в життя.

Завжди слухайте дитини уважно, дивлячись в його очі, тільки тоді він буде відчувати, що його проблеми і внутрішній стан дійсно вас хвилюють.

Намагайтеся максимально більше проводити з дитиною свій вільний час, щоб він завжди себе відчував потрібним і улюбленим.

Ніколи не розлучайтеся, посварившись з дитиною, спочатку помиріться, а потім вже йдіть по своїх справах.

Завжди хваліть його за те, що він в даний момент вдома і тоді він буде завжди поспішати додому, відчуваючи себе потрібним.

Завжди говорите йому про те, що він дуже хороший, але не краще, ніж інші, щоб він не виріс надмірно гордим і лицемірним.

Зважайте на його думки і вибором. Ніколи не критикуйте його, нехай навіть ви не зовсім згодні з ним.

Вивчайте його відповідати за свої вчинки. Завжди оцінюйте його вчинки, але не в якому разі його самого і якщо він не розуміє чогось, вкажіть на його помилку, розповівши, як би ви вчинили на його місці, залишивши право вибору і прийняття рішення їм самим.

Ніколи не згадуйте про вже скоєних його помилках. Все, що було повинне залишатися в минулому.

Не ставте йому ультиматуми, не читайте нотації, не допускайте злих насмішок або порівнянь, які можуть принизити або поранити його.

Якщо вас розчаровує або ображає його поведінка - скажіть йому про це. Але не акцентуйте увагу на його поведінці, а просто розкажіть про свої почуття.

Знизьте по можливості надмірний контроль, так як це рідко приводить до успіху.

Чи не покладайте на нього великих надій, які він не в силах виправдати. Спочатку ясно для себе визначте, чого ви конкретно хочете від нього, а потім обов'язково дізнайтеся, чого він хоче сам і постарайтеся домовитися про принципові і найважливіших пунктах.

У бесідах уникайте багатослів'я, щоб не втратити головний сенс бесіди.

Ваше навіювання повинно носити характер тонкого, різноманітного і послідовного впливу на дитину.

Розмовляйте з ним завжди, як з дорослою людиною, без достатку зменшувально-пестливих слів.

У суперечках, якщо це можливо, поступіться, щоб дитина не відчував свою вічну неправоту, цим ви навчите дитину поступатися, визнавати поразки і помилки.

Любіть його немає за розум, талант, красу чи обдарованість, а просто за те, що він є.

Пам'ятайте, що вам потрібно обов'язково прищепити три найважливіші якості: винахідливість, повага і відповідальність. Пам'ятайте про те, що успішними людьми стають ті люди, які ніколи не падають духом, ставляться з повагою до оточуючих людей і вміють відповідати за свої вчинки

Категорія: Мої файли | Додав: Михалька | Теги: виховання, поради батькам
Переглядів: 492 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 0.0/0