Понеділок, 29.04.2024, 12:22

Проект "Стежками рідного краю"
[ Викачати з сервера (23.2 Kb) ] 14.12.2016, 00:37

Назва проекту: «Стежками рідного краю»

Девіз проекту: «Зберігаючи минуле, ми творимо майбутнє»

Мета проекту: вивчати історичне минуле рідного міста; розвивати навички пошукової та краєзнавчої роботи; виховувати ціннісне ставлення до держави та суспільства, поглиблювати громадянські почуття дітей шляхом розширення знань про рідний край, родину, історію рідного міста.

Завдання проекту:

• Формувати в учнів почуття гордості за історичне минуле свого міста, поваги до земляків, які прославили місто;
  • Формувати інтерес дітей до минулого та теперішнього рідного міста, життя мешканців у різні історичні часи, людського побуту та культури;
  • Формувати повагу до сімейних реліквій та  традицій;
  • Формувати навички користування Інтернет-технологіями та підвищувати рівень володіння ними;
  • Розвивати пізнавальну активність дітей через проектну діяльність із залученням батьків та старшого покоління (дідусі, бабусі);
  • Розвивати творчу уяву через ознайомлення із творчістю поетів та сприйняття картин художників рідного краю;
  • Розвивати навички проектної та учбово-дослідницької діяльності;
  • Прищеплювати любов до міста, бажання наслідувати приклад старшого покоління;
  • Виховувати ціннісне ставлення до природи.

Сучасні педагогіка та психологія інтенсивно розробляють нові освітні технології, побудовані на дослідницькому пошуку дитини в процесі навчання. Одним із них є метод проектів. В основу методики покладено спрямованість на практичний результат, який можна одержати, розв’язуючи проблему. Результат можна побачити, осмислити, застосувати в практичній діяльності.

Досліджуючи, спостерігаючи, граючись, діти вчаться самостійно мислити, знаходити і розв’язувати проблеми, - залучаючи до цього знання з різних галузей, прогнозувати результати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки.

Беручи участь у проекту, діти не тільки здобувають і засвоюють нові знання, а й розвивають комунікативні навички, навички самоконтролю, творчі здібності.

Любов до Батьківщини починається з любові до своєї малої батьківщини – місця, де людина народилася. Тож величезне значення у патріотичному вихованні дітей має ознайомлення їх з історичною, культурною, національною, географічною, природно-екологічною своєрідністю свого краю. Створюючи цей проект, учитель ставить перед собою завдання — ознайо­мити учнів з рідним містом, прищепити їм любов до ньо­го, гордість за його славне минуле. Особливе місце у проекті відведено для батьків, роботу з якими слід проводити під девізом: "Ваші знання і лю­бов до міста передати дітям».

Навчальні предмети, з якими пов'язаний проект – інформатика, літературне читання, образотворче мистецтво, трудове навчання, Я у світі, природознавство.

Клас: 4

Категорія: Мої файли | Додав: Михалька | Теги: освітній проект, початкова школа, стежками рідного краю, 4 клас
Переглядів: 625 | Завантажень: 17 | Рейтинг: 0.0/0