Понеділок, 29.04.2024, 16:07

Свято "Як зима з весною зустрічалися"
[ Викачати з сервера (20.6 Kb) ] 27.11.2016, 21:14

Тема:  «Як зима з весною зустрічалися»

Мета заходу: пропагувати заняття з фізичною культурою та спортом; формувати навички здорового способу життя;  удосконалювати рухові вміння та навички; розвивати швидкість, спритність; виховувати звичку діяти згуртовано та дружно.

Інвентар: сніжинки, квіточки, кошики, лижі, шайби, ключки, гумові м’ячі, обруч.

Місце проведення: спортивна зала.

Хід свята

Ведучий 1. Доброго дня, шановні гості. Сьогодні у нас незвичайне свято. Свято зустрічі Зими з Весною. Його називають Стрітення. Відзначається воно 15 лютого. В цей  день Зима змагається з Весною. Якщо Зима переможе, то довго ще буде холодно, а якщо красуня Весна візьме гору, то поверне на тепло. (з’являється  Зима та Весна – сваряться між собою)

Зима. Білосніжна я Зима

Снігу-льоду принесла

Я здаватися не буду

Перемогу я добуду

Весна. Уже сніги давно всі розтопило

Моє ласкаве сонце весняне.

А теплий березневий вітер

Тебе, Зима, додому віднесе.

Ведучий 2. Шановні  Зимо та Весно, не сваріться! Давайте краще проведемо спортивні змагання між командами учнів 4-х класів нашого ліцею. Одна команда буде твоя , Зимо, а друга – команда Весни. І після змагань ми будемо знати, хто переможе та кому правити. Ідіть, зустрічайте свої команди.

Ведучий 1. До зали запрошується команда 4Б класу – «Зима» та команда 4В класу «Весна» (діти шикуються на старті)

Ведучий 2. Визначати переможців буде в нас журі поважне, воно буде, знаємо  точно, об’єктивне та уважне. (члени журі займають свої місця)

Ведучий 1. Розпочнемо тепер змагання. Всі складні у нас завдання.

Чого команди ваші варті,

Чи всі готові ви до старту?

(учасники відповідають «так!»)

Ведучий 2. Оголошується перший конкурс.

І. «Прикрась галявину!» у чарівних кошиках Зими та Весни знаходяться прикраси (сніжинки та квіточки). Учасники добігають до кошиків, беруть прикраси та біжать до Зими та Весни, які вішають прикраси на стіну.

Ведучий 1. Відгадайте загадку

Якщо став на ті дощечки,

Швидко їду я з гори,

А якщо впаду зненацька –

Ноги будуть догори.

Палки дві в руках тримаю,

Сам собі допомагаю.

Тут потрібна рівновага,

Тренування та увага! (лижі)

ІІ конкурс «Прогулянка на лижах» Учасник одягає «лижі», пересувається на них до орієнтиру та назад, передає «лижі» наступному учаснику

Ведучий 2.

Чудова зимова пора!

Як любить її дітвора!

На лижах можна ходити,

Із снігу фортецю ліпити,

На ковзанці можна кружляти,

В хокей або сніжки пограти.

ІІІ конкурс «Гра в хокей» Учасник веде ключкою шайбу, обводить орієнтир та повертається назад, ключку та шайбу передає наступному учаснику.

Зима. А зараз наші учасники відпочивають, а журі підраховує бали, ми з Весною заспіваємо пісню про мене – про Зиму.

Весна. Щось дуже багато у нас зимових конкурсів. Давайте проведемо щось весняне, тепле.

Ведучий 1. Добре. Оголошується ІV весняний конкурс «Веселі м’ячі» Учасники пересуваються на великих гумових м’ячах до орієнтиру та назад.

Ведучий 2. Пропонуємо вашій увазі весняний  танок  у виконанні учениць

7-го класу

Ведучий 1. Журі оголосить попередні бали.

Ведучий 2. V конкурс  «Збір урожаю». В обручі лежать м’ячі та сніжки. Команда «Зима» бере сніжки, а команда «Весна» - м’ячики, потім  несуть до своїх сховищ та повертаються назад, передають плеском долоні естафету наступному учасникові.

Ведучий 1. Молодці! Всі учасники дуже спритні. Команди відпочивають. А на змагання викликаються класні керівники – Вікторія Євгеніївна та Світлана  Юріївна. Треба влучити сніжинкою у мішень (п’ять спроб, кидають в обруч).  Команда вашого класу отримує 1 бал за ваше влучне попадання.

Ведучий 2. А зараз VІ конкурс «Льодовий тунель» . Учасник біжить по прямій, долає тунель, добігає до обруча, бере сніжку, біжить до Зими/Весни та кладе сніжку у відерце, після чого плеском долоні передає естафету наступному учасникові.

Ведучий 1. Шановні учасники, скажіть, будь ласка, ви любите грати? Зараз я вас запрошую пограти в гру «Сніжинки» кожній команді роздаються сніжинки, учасники перекидають сніжинки на сторону суперника, за свистком гра закінчується. У кого більше сніжок та команда – програла. За перемогу – один бал.

(Журі підводе підсумок змагань).

Ведучий 2. Шановні Зимо та Весно, вам сподобалися змагання?

Зима. Так, діти спритні, веселі, швидкі. У вас стало дуже спекотно. Незалежно від результатів, я зрозуміла, що мій час пройшов.

Прощавайте, милі діти!

За зиму ви поздоровіли.

Пішли на користь і мороз, і сніг,

І щічки ваші порожевіли,

Неначе маки розцвіли на них!

Прощай і ти, Весно-красна!

Я чую, як дзвенить струмок

То зараз я залишу ваш куток.

Отже, хлопчики й дівчатка,

Прощаюсь з вами усіма.

Щасливі будьте! Через рік я знову

Свою вам казку зимову принесу.

Чекайте на мене.

Весна.

А я тепло вам принесла

І сонечко додала,

Щоб міцніли усі діти

Й розцвітали, наче квіти.

А я піду далі луками й лісами,

Встелю землю килимами,

Заквітчаю різним зелом,

Щоб усім було весело.

Я теплом людей зігрію

І здоров’я вам навію.

З рідним словом, щоб зростали, щоб звичаї українські пам’ятали.

Хай вам щастить!

Ведучий 1. Запрошуємо журі до слова, щоб оголосити результати наших змагань.

А право нагородити команд надається господареві нашого свята  та

Весні.

(Весна видає грамоти учасникам змагань та солодкі подарунки)

Ведучий 2. Наше свято оголошується закритим. Першими покидають спортивну залу учасники змагань – команда «Весна», потім команда «Зима» (під музику команди покидають залу, потім виходять вболівальники та гості)