Понеділок, 29.04.2024, 17:48
Вітаю Вас Гість | RSS

 Сайт вчителя почтакових класів   Сотнікової Тетяни Михайлівни

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 33
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Урок з української мови 3 клас (роійська мова навчання)
[ Викачати з сервера (14.8 Kb) ] 28.11.2016, 20:57

Українська мова         № 23                                                                   3 – А клас

Дата: 29.11.2016

Тема. Пом’якшення приголосних перед і

Мета: з’ясувати, які приголосні української мови пом’якшуються лише перед і; удосконалювати знання учнів про звуки мовлення, характерні для української мови; розвивати вміння встановлювати логічну послідовність подій; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: картки для граматичного завдання

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учитель збирає творчі роботи. Найвдаліші використовує на наступних уроках. Учні виконують граматичне завдання.

Зафарбуй олівцем прямокутники з правильно написаними словами. Перевір себе за орфографічним словником.

апильсин

апельсин

апільсин

диктант

дектант

діктант

апитит

апетит

апітии

горизонт

горізонт

горезонт

Стань коректоро. Знайди і виправ помилки. Доведи свою думку. Відгадай загадку.

Біля нашого сила

Вибігла із джирила.

Між лугами, над полями,

Між крутими биригами

Ген до моря побрела.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Закресли зайве»

Учням пропонується закреслити букви, що позначають дзвінкі приголосні, та прочитати слово, що залишилось.

К Д З И Р П І В Р Т Г И Ж (кипіти)

Вправа «Доповни речення»

Приголосні можна поділити на дві групи за …(м’якістю – твердістю, глухістю – дзвінкістю).

Запис на дошці:

М’які – тверді

Приголосні

Глухі – дзвінкі

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Незнайко не погоджується з першим записом, адже Мудрогелик розповів йому про одну властивість приголосних української мови – здатність до пом’якшення.

Запис на дошці:

М’які – тверді

Приголосні

Глухі – дзвінкі

Чи готові ви розкрити «секрет» приголосних в українській мові?

V.  Повідомлення теми і завдань уроку

VІ. Первинне сприймання й усвідомлення матеріалу

Вправа на порівняння звуків  (впр.121, с.43)

Робота з таблицею

Скільки всього м’яких приголосних?

Які тверді та які м’які приголосні звуки виступають парами?

Який звук не має пари?

Визначення пом’якшених приголосних звуків (впр.122, с.43)

Вивчення правила (с.43)

Доповнення запису, зробленого на початку уроку

М’які – тверді – пом’якшені

Приголосні

Глухі – дзвінкі

Фізкультхвлинка

VІІ. Закріплення та осмислення вивченого

Робота над скоромовкою (впр.123, с.43)

Робота з деформованим текстом (впр.124, с.44)

Словникова робота

Дощ, дощик, дощинки

Припустив, ллє, періщить, йде

Злива, гроза, мряка, дощ

Що є спільним в ловах кожного рядка? (1- споріднені, 2,3 – слова, близькі за значенням)

Які слова – назви предметів можна поєднати зі словами – назвами дій?

Запишіть утворені словосполучення

Скарбничка народної мудрості (с.43)

VІІІ. Підсумок уроку

Про що нове дізналися на уроці?

Що навчилися робити?

ІХ. Домашнє завдання

Вивчити правило на с.43 підручника, виконати вправу 125

Категорія: Мої файли | Додав: Михалька | Теги: Українська мова, урок, пом'якшення приголосних перед і, 3 клас, російська мова навчання
Переглядів: 470 | Завантажень: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту


Сайт вчителя початкових класів Сотнікової Тетяни Михайлівни© 2024
uCoz